Mladí judisté na velikonočním tatami v Jihlavě

14.4.2001
V pořadí již 2. turnaj uspořádal pro mladé začínající judisty Sokol Jihlava. Nováčci a nositelé 5. kyu (žlutý pás) narození v letech 1987 - 1995 dostali příležitost vyzkoušet co se za uplynulé období naučili. Sešlo se jich celkem 101 z 8 oddílů judo - DDM Znojmo, Žďas Žďár, DDM Polná, DDM Třešť, Buji Třešť, ZŠ Seifertova Jihlava, SK Munos Jihlava a pořádající Sokol Jihlava.

Zahájení turnaje se zúčastnil sám starosta Sokola Jihlava ing. Brada. Jako hosté se turnaje zúčastnili trenéři ze SRN. Pan Štefan Lindner z SC Lokomotive Chemnitz a trenéři BSG Motor Halle bratři Jürgen a Günter Garzové.

Nejmladšími účastníky turnaje byli:
Dominik Kousal, Eliška Běloušková, Dan Škareda z DDM Polná;
Kryštof Feke, Daniel Kučera, Jan Pražák z družstva ZŠ Seifertova Jihlava;
Marek Jaitner a Jenda Kružík ze Sokola Jihlava;

Mezi účastníky turnaje byli také byť mladí začínající, ale již ostřílení judisté z mezinárodních turnajů:
Pytlík Radek, Šenkýř Marek ze Sokola Jihlava (oba úspěšní minulý týden na turnaji v rakouském Rohrenbachu);
Smutný Adam, Vaňková Petra, Koukalová Alžběta z SK Munos Jihlava;
bratři Mario a Lukáš Fillipiovi ze Žďáru nad Sázavou.

Příležitosti zúčastnit se turnaje pro mládež mají všechny oddíly. Z kraje Vysočina ještě DDM Bystřice n.P., Velká Bíteš, Světlá n.S., Telč, Pelhřimov a Dukovany. Po zhodnocení kvality soutěže snad příště i s mezinárodní účastí. Při minimálních nákladech sportovní úroveň odpovídající velkým mezinárodním turnajům.

Výsledky turnaje:

Úvod  Informace  Výsledky  Rozpis  Kniha návštěv  Kontakt  Sponzoři  Odkazy